• Digitálny žiak - oznam pre rodičov a žiakov

• Vážení rodičia, milí žiaci !

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR spustilo projekt Digitálny žiak- https://digitalnyziak.sk/.

Oprávnené skupiny môžu získať príspevok 350 € na zakúpenie digitálneho zariadenia - notebooku pre svoje dieťa.

Na to, či ste oprávnená skupina Vám odporúčame vyplniť formulár na tomto registračnom linku :

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR overí Vaše údaje a spracuje vašu žiadosť. Tento proces potrvá niekoľko dní a následne Vám pošle správu, či ste oprávnený užívateľ.

Pokiaľ bude Vaša žiadosť posúdená ako oprávnená, budete si môcť zakúpiť zariadenie v zmluvných predajniach v našom okolí.

Pokiaľ potrebujete pomoc, resp. ďalšie informácie, kontaktujte nás správou na Edupage.

Všetky potrebné informácie nájdete na stránke našej školy v samostatnom článku o projekte Digitálny žiak, alebo na stránke projektu https://digitalnyziak.sk/.

• Hľadáme posily do stánku na Festival na 4 sudoch

• Milí rodičia,

prosíme o vašu podporu pri zabezpečení chodu stánku s občerstvením a tvorivých dielní na Festivale na sudoch v sobotu 24.6.2023. Váš záujem o pomoc prosíme nahlásiť čím skôr nakoľko podľa počtu dobrovoľníkov budeme nastavovať ponuku v stánku a aktivity v dielničkach.

Nahlasovať sa môžete mailom na zrpssolosnica@gmail.com alebo telefonicky na 0902 550 472.

Ďakujeme veľmi pekne za pomoc a tešíme sa na spoločne strávený deň.

• Pečené špaldové šišky

• Výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie. Poskytuje nielen krytie základných potrieb energie a jednotlivých živín nevyhnutných pre život, ale je spojená s emóciami, často aj s pocitom uspokojenia. Zdravé stravovanie zabezpečuje vitalitu, pocit spokojnosti, dobrej nálady a tvorí základ zdravia.

Dnes sme v školskej jedálni upiekli špaldové šišky.

• Viete, že naša škola má novú 3D tlačiareň?

• 3D tlačiareň Original Prusa MINI+ bola zakúpená vďaka dotácii z rozpočtu obce Sološnica v rámci projektu „Počítačové modelovanie a 3D tlač“, ktorý bol podporený v plnej žiadanej výške – 520€.

Celkový rozpočet projektu bol 582,18€. ZRPŠ pri ZŠ Sološnica zabezpečila filament – náplň do tlačiarne, senzor filamentu a náhradný tiskový plát.

V súčasnosti prebieha zaškolenie obsluhy a vznikajú prvé skúšobné výtlačky .

Aj vďaka tomuto projektu, bude môcť byť v budúcom školskom roku otvorený krúžok „Počítačové modelovanie a 3D tlač“ pre žiakov 7. – 9. ročníka.