• Deň narcisov 2024 - poďakovanie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň narcisov 2024 - poďakovanie.

Vážení zamestnanci, žiaci a priatelia našej školy, minulý týždeň, vo štvrtok 18.4., sme v rámci Dňa narcisov zorganizovali dobrovoľnú finančnú zbierku na podporu liečby onkologických pacientov. Naši dobrovoľníci Adam Sojka a Maroš Mandelík vďaka Vám vyzberali sumu 449,86 € . Srdečne všetkým, čo sa zapojili ďakujeme a pripnutím symbolického kvietku narcisu ste potvrdili, že máte šľachetné srdiečko a vyjadrili ste vysokú spoločenskú spolupatričnosť s onkologickými pacientmi. Koordinátor Ligy proti rakovine, Deň narcisov Mgr. Branislav Grimm

• Eko - fórum Plavecké Podhradie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Eko - fórum Plavecké Podhradie.

Žiaci siedmeho ročníka sa dňa 9.4.2024 zúčastnili konferencie Bratislavskej vodárenskej spoločnosti na ochranu životného prostredia Záhoria. Konferencia bola zameraná na príklady dobrej praxe v oblasti klimatického vzdelávania, udržateľnej spotreby a zelených opatrení.

• Zápis prvákov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zápis prvákov.

Dňa 10.4.2024 v poobedných hodinách sa na našej škole konal Zápis do prvého ročníka. Za pomoci pani učiteliek si naši budúci prváci vyskúšali plnenie zaujímavých a hravých úloh, kde si preverili svoje schopnosti a zručnosti. Za úspešné splnenie dostali pekné darčeky. Na všetkých sa veľmi tešíme.

• Liga proti rakovine

• Deň narcisov 2024

Milí rodičia a priatelia našej školy,

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy už tento štvrtok - 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.

Viac o možnostiach prispenia ako i konkrétnej pomoci onkologickým pacientom, ktoré realizuje Liga proti rakovine nájdete na www.dennarcisov.sk

Na Slovensku ich totiž ročne pribúda približne 40 000 a každý z nás pozná niekoho, koho zasiahlo toto náročné ochorenie.

Liga proti rakovine Vás srdečne pozýva na bezplatné preventívno-edukačné aktivity, kde môžete získať užitočné a praktické informácie k prevencii onkologických ochorení.

Prevencia je krok ku zdraviu, nájdite si i Vy chvíľku času a navštívte preventívny stánok 18. apríla na Deň narcisov v čase od 12:00 do 18:00 v mestách

Bratislava - OC Nivy,Eurovea, Avion, Vivo

Košice – OC Aupark,

Martin – OC Galéria

Banská Bystrica – OC Európa

Ďakujeme, za vašu spolupatričnosť a podporu.

• Školské maratónske hry

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Školské maratónske hry.

V utorok 30.1.2024 sa tím našich malých športovcov zúčastnil maratónskych hier v ŠH Malina v Malackách. Podujatie sa konalo v rámci ČSOB Bratislava Maratón v spolupráci s Atletickým zväzom Bratislava. Žiaci sa v rámci okresného kola umiestnili na 15. mieste

• Privítanie jari

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Privítanie jari.

Odíď, odíď pani Zima už ťa bolo dosť, zasvieť slnko na náš chotár, všetkým pre radosť. Deti z ŠKD pre zachovanie tradícií vyniesli Morenu zo vsi a priniesli Jar do vsi.

• Riaditeľské  voľno

Vedenie Základnej školy Sološnica oznamuje rodičom , že dňa 9.4.2024 udeľuje riaditeľské voľno všetkým žiakom školy z dôvodu preškolovania učiteľského zboru ku Kurikulárnej reforme. Za pochopenie vopred ďakujeme.

riaditeľka ZŠ  Mgr. Gabriela Mrnková