• Bubnovačka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Bubnovačka.

" Aby bolo deti lepšie počuť!"- s násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo , čo sa nás predsa netýka. Už niekoľko ročníkov prebieha toto podujatie v spolupráci s Národným koordinačným strediskom pre riešenie problematiky pri MPSVaR SR, ktoré na Slovensku zohráva kľúčovú úlohu pri realizácii konkrétnych systémových riešení, zabezpečujúcich ochranu detí pred násilím.

• Prokjekt – Olejko chráni prírodu

• Každý deň sa v domácnostiach vytvára množstvo použitého kuchynského oleja, ktorý často končí v kanalizácii alebo prírode. Tam môže spôsobiť vážne škody, ako je upchatie kanalizácie či znečistenie životného prostredia.

„Olejko chráni prírodu“ je výnimočný projekt, do ktorého sa zapojila aj naša škola. Projekt je zameraný na správne nakladanie s použitým kuchynským olejom, ktorý produkuje väčšina z nás pri príprave rôznych vyprážaných jedál.

Triediť a odovzdávať olej môže každý žiak, rodič, príbuzný, občan alebo zamestnanec školy.

Zberná nádoba na použitý kuchynský olej sa nachádza pri vstupnej bráne školy a má oranžovú farbu.

Zapojením našej školy do projektu sa dostávame do žrebovania o ceny od partnerov projektu. V rámci každého kraja má možnosť vyhrať jedna škola. Ceny do žrebovania sú venované partnermi projektu.

1.  Ovocný deň pre výhernú školu od spoločnosti BILLA
            2.  Plyšové hračky a omaľovánky od spoločnosti HYZA
            3.  8x balíček učebných pomôcok od spoločnosti InsGraf
            4.  8x balíček kníh od spoločnosti CBS
            5.  8x poukaz na 20 % zľavu na jedno čistenie lapača tukov od firmy ESPIK
            6.  8x poukaz na 1000 bodov z katalógu odmien od firmy ESPIK
            7.  1x poukaz v hodnote 500,- Eur na zber kuchynského odpadu na 1 rok od firmy ESPIK

• Komunitná záhrada - zabezpečenie chýbajúceho mobiliáru

• V októbri nepribudli do školy len kvetinové záhony, ale do komunitnej záhrady pribudol aj nový kôš na separovaný odpad a drevená súprava na sedenie.

Sedenie aj kôš sme mohli zakúpiť vďaka finančnej podpore 500€ od Nadačného fondu Baumit pri Nadácii Centra pre filantropiu.

Ďakujeme!

• Vianočné trhy

• Vážení rodičia, vážení priatelia.

V sobotu 2.12.2023 budú v Sološnici Adventné trhy, ktorých súčasťou bude opäť aj stánok nášho ZRPŠ. Celý výťažok z predaja a z predaja občerstvenia bude použitý na skrášlenie školského prostredia našich/vašich detí.

Touto cestou vás všetkých chceme poprosiť :

- o poskytnutie vašich výrobkov na predaj do nášho stánku. Potešíme sa akýmkoľvek suchým koláčikom – vianočné pečivo (zázvorníky, vanilkové rožky, a pod.), oblátkam, hand-made výrobkom, medu, aranžmánom, adventným vencom...čomukoľvek čo môžete darovať a my v stánku predať

-o  poskytnutie alebo lacnejšieho zabezpečenia ingrediencií na občerstvenie (napr. víno, kyslá kapusta, údené a klobásky...)

- kreatívnu maminku/maminky, ktorá by bola súčasťou tvorivých dielničiek + medovníčky na zdobenie, polevy na zdobenie medovníčky...

- ochotných rodičov, ktorí nám pomôžu pri stavbe stánkov, zabezpečení chodu bufetu, stánku, vo varení kapustnice a organizácie počas trhov

Všetkých, ktorí majú záujem akokoľvek prispieť prosíme o čo najskoršie nahlásenie na mail: zrpssolosnica@gmail.com alebo tel. č. 0902 550 472.

Pre lepšie plánovanie a koordinovanie uveďte prosím, čo by ste chceli darovať/zabezpečiť/s čím chcete pomôcť.

Pre prípad potreby napíšte prosím aj telefónne číslo.

Nakoľko koláčiky bude potrebné pobaliť, tie prosíme nosiť do piatku 24.11.2023. Ostatné výrobky na predaj do stredy 29.11.2023

Ďakujeme za ochotu a tešíme sa na spoločne zorganizovanú aktivitu ZRPŠ.

• LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

• Minulú nedeľu sa vďaka Nadácii EPH, mohol vSološnici uskutočniť Lampiónový sprievod, počas ktorého sme si lampióny nielen spoločne vyrábali, ale aj sme sa zabavili.

Sprievodu sa zúčastnilo viac ako 100detí.

Po návrate do KD čakala každé z nich sladká odmena, teplý čajík a punč, občerstvenie, ale aj maľovanie na tvár a vystúpenie Kúzelníka Ivana.

Našťastie ten nenechal nikoho zmiznúť a program mohol pokračovať jeho balónikovou šou a minidisko s animátorkou.

Veríme, že o rok sa s lampiónmi v ruke vidíme opäť

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli pri príprave a organizácii a tiež všetkým zúčastneným!

• Záložka do knihy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Záložka do knihy.

ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA ŠKOLY I v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do 14. ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy, ktorý organizuje Národný inštitút vzdelávania a mládeže v spolupráci s knižnicou Jiřího Mahena v Brne. Našou partnerskou školou sa stala Jubilejní Masarykova ZŚ s MŠ v Horním Štěpánove v okrese Prostějov v Olomouckom kraji. Na zadanú tému: Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov, žiaci 1. – 9. ročníka počas hodín výtvarnej výchovy a v školskom klube tvorili záložky rôznych veľkostí a tvarov, s využitím viacerých výtvarných techník. Ku krásnym pestrofarebným záložkám sme pribalili i náš školský časopis a propagačný materiál o škole a obci. Veríme, že sa naše záložky budú českým deťom páčiť!