• Priatelia,

dovoľujeme si pripomenúť, že ešte stále nám môžeme venovať 2% dane.

Tento dar vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a pomôžete nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces našej školy.

Ak si vyberiete práve naše ZRPŠ, budeme nesmierne vďační. Ak nie, nevadí, len ich darujte, v každom prípade budú veľkou pomocou.

Je to úplne jednoduché :

- vyplňte a podpíšte tlačivo: “Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby” a spolu s “Potvrdenia o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti” do 25. 4.2024 doručte (obe tlačivá) do školy vašej pani triednej učiteľke, p. uč. Tóthovej alebo do 30.4.2024 priamo na daňový úrad podľa vášho bydliska.

Tlačivo dostali žiaci v škole alebo si ho môžete stiahnuť na stránke školy https://zssolosnica.edupage.org/percenta2/ ,

prípadne sa nám ohláste na zrpssolosnica@gmail.com a my vám vytlačené tlačivo doručíme.

ĎAKUJEME!

• Čítanie v MŠ

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Čítanie v MŠ.

Naše dievčence z ôsmeho ročníka spestrili deťom v materskej škole predpoludnie čítaním rozprávok pre budúcich prvákov, ale i pre motýlikovú triedu . Deti sa po vypočutí rozprávky pekne zapájali do odpovedí na zaujímavé otázky kladené našimi žiačkami. Príjemne strávená hodinka v MŠ prebehla veľmi rýchlo. Ďakujeme za milé prijatie i za chutné občerstvenie.

• Zápis do 1. ročníka

• V zmysle zákona č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), zmene školského zákona č. 188/2015 o zmene a doplnení niektorých zákonov  v znení neskorších predpisov a vyhlášky č. 320/2008 Z. z. o základnej škole sa zápis žiakov do prvého ročníka na školský rok 2024/2025 bude konať 10 . apríla 2024.

Pre šk. rok 2024/2025 je realizácia zápisov nasledovná: na webovom sídle si vyplníte online elektronickú prihlášku,  ktorá po vyplnení zaznamená Vás a Vaše dieťa do databázy záujemcov o zapísanie dieťaťa do prvého ročníka v školskom roku 2024/2025. O ďalšom postupe Vás budeme včas informovať.

Elektronickú prihlášku vypľňte tu: https://zssolosnica.edupage.org/register/

Mgr. Gabriela Mrnková, riadieľka školy

• Zúbkove pramene

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Zúbkove pramene.

Víťazi všetkých vekových kategórií školského kola Hurbanovho pamätníka, súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy, sa zúčastnili 29. februára 2024 obvodného kola Zúbkových prameňov v Závode. Obstáli na výbornú, lebo všetci boli odmenení za svoju snahu a úsilie diplomom. V I. kategórii (2., 3, 4. ročník) 1. miesto obsadila Lea Janíková v kategórii próza a 3. miesto Nina Chlebáková v kategórii poézia. V II. kategórii (5. a 6. ročník) 3. miesto obsadila Nina Keszὅcze v kategórii poézia a Ivan Poliak dostal čestné uznanie v kategórii próza. V najvyššej III. kategórii (7., 8., 9. ročník) obsadil 2. miesto Filip Keszὅcze v kategórii poézia a Kristína Timčová dostala čestné uznanie v kategórii próza. Lea Janíková postúpila do okresného kola Hviezdoslavovho Kubína v Malackách, ktoré sa bude konať 22. marca 2024 v CVČ Malacky. Všetkým srdečne blahoželáme!

• Riaditeľka Základnej školy v Sološnici podľa §150 ods. 5 zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní ( školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov

udeľuje čiastočné riaditeľské voľno od 20.3.2024 do 20.3.2024 pre ročníky 5.- 8. z dôvodu TESTOVANIA 9

riaditeľka školy Mgr. Gabriela Mrnková

• Zápis do 1. ročníka

•   V zmysle zákona č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon), zmene školského zákona č. 188/2015 o zmene a doplnení niektorých zákonov  v znení neskorších predpisov a vyhlášky č. 320/2008 Z. z. o základnej škole sa zápis žiakov do prvého ročníka na školský rok 2024/2025 bude konať 10 . apríla 2024.

Elektronickú prihlášku vypľňte tu: https://zssolosnica.edupage.org/register/

Mgr. Gabriela Mrnková, riadieľka školy