• Imatrikulácia prvákov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Imatrikulácia prvákov.

Milou tradíciou v našom školskom klube sa stalo, že prváci svoj veľký deň neprežívajú len začiatkom septembra, ale rovnako slávnostný a významný je pre nich aj akt prijatia za „veľkých" žiakov, čiže imatrikulácia. Keďže deti všetky úlohy splnili boli odmenené milým darčekom od pani riaditeľky, ktorý im odovzdala pani učiteľka triedna PaedDr. Karolína Ghirbaková Všetkým prvákom želáme veľa zdravia, úsmevov a úspechov v škole!

• Deň jablka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň jablka.

Žiaci prvého stupňa spoločne s rodičmi a pani učiteľkami pripravili nielen chutné, ale i poučné predpoludnie na Deň jablka

• Halloween v školskej jedálni

• Obľuba Halloweenu na Slovensku rok od roka rastie. Známe su "helovínske" párty, vydlabané tekvice, pečenie, strašidelné masky a výzdoba. Takto sme si vyzdobili dnes školskú jedáleň:-)

• LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD

• Malí aj veľkí, deti aj dospelí, srdečne všetkých pozývame na LAMPIÓNOVÝ SPRIEVOD v nedeľu 29.10.2023 od 15:30 v KD Sološnica.

Lampióny a občerstvenie sú zabezpečené!

Okrem vyrábania lampiónov a sprievodu, vás bude čakať maľovanie na tvár, kúzelník Ivan so svojou šou, ale aj diskotéka. Pre deti je pripravená sladká odmena.

Tešíme sa na vás!

Lampiónový sprievod môže byť zrealizovaný vďaka Nádacii EPH.  Ďakujeme!

• Brigáda - výsadba kvetinových záhonov

• V sobotu 21.10.2023 sa v škole uskutočnila brigáda, na ktorej sme vysadili 4 kvetinové záhony. Vysádzali sme trvalky a cibuľoviny, ktoré nám budú školský dvor a komunitnú záhradu skrášľovať celú jar.

Veľmi pekne ďakujeme pani starostke, že okrem pomoci pri výsadbe vybavila aj báger, ktorý nám pripravil záhony a ušetril tak mnoho práce. Samozrejme ďakujeme zúčastneným maminkám, detičkám a aj pánovi školníkovi za pomoc.

Záhony sme mohli vysadiť vďaka Nadácii BVS  a Nadácii Volkswagen Slovakia.

O záhony sa budú ďalej starať žiaci (nielen) na Ekokrúžku „Kamoším sa s prírodou“.

Na jar sa budú dosádzať cibuľoviny s letným efektom kvitnutia.

• ZBER PAPIERA 16.10.2023-18.10.2023

• V čase od  7:00  hod  do   8:00  hod bude odoberať a vážiť papier školník, v inom čase je potrebné dohodnúť sa s triedným učiteľom.
            • Suťažíme v rámci triedy aj jednotlivo.

Zbiera sa popísaný a potlačený papier, noviny, časopisy, zošity .

- papier musí byť zviazaný v balíkoch, aby bolo vidieť o aký papier sa jedná,  nesmie byť v igelitkách či krabiciach,

- balíky nesmú obsahovať KARTÓNY,

- z kníh musia byť otrhané tvrdé obaly

Do zberu nepatria   kartóny a lepenk,balíky obsahujúce kartóny nebudú prevzaté.

• Jesenná brigáda

• Pozývame všetkých na jesennú brigádu, v sobotu 21.10.2023.

Príďte nám pomôcť vysadiť trvalky a cibuľoviny, aby sme sa mohli na jar tešiť z rozkvitnutej školy :-)

Tešíme sa na vás a vopred ďakujeme za pomoc.

• Zájazd na vianočné trhy v meste GYOR

• ZRPŠ pri ZŠ Sološnica, pozýva na čarovný vianočný výlet do GYORU.

Zažime spolu neopakovateľný vianočný zážitok a rozprávkovú vianočnú atmosféru na ceste úžasným Santa busom

KEDY: 14.12.2023 (štvrtok) - odchod o 15:00 zo Sološnice

CENA : 20€/osoba

Záväzne sa môžete prihlásiť do 16.10.2023 do 12:00hod.

mailom: zrpssolosnica@gmail.com alebo telefonicky : 0902 550 472

• Poplatok ZRPŠ

• Vážení rodičia,

veľmi si vážime vašu pomoc škole prostredníctvom ZRPŠ príspevku na rozvoj školy. Pomáhate tak zlepšovať prostredie a podmienky vyučovania Vašich detí, rozvíjať ich aktivity a talent.

Prečítajte si prosím pokyny na úhradu platby. V školskom roku 2023/2024 bol pre ZŠ schválený príspevok ZRPŠ nasledovne:

- prvé dieťa na ZŠ 20€

- druhé dieťa na ZŠ 10€

- tretie dieťa na ZŠ 5€

- štvrté dieťa a ďalšie 0€

Termín splátky príspevku je do 15.11.2023.

Príspevok môžete uhradiť elektronicky na bankový účet, aj osobne do rúk členke ZRPŠ Veronike Tóthovej.

Pokyny k platbe poplatku:

č.účtu: IBAN SK69 8330 0000 0020 0251 3896

Variabilný symbol: trieda, ktorú dieťa navštevuje ( 1, 2, 3,.....9)

Správa pre prijímateľa (poznámka): meno a priezvisko dieťaťa.

V prípade, že za dieťa nebude uhradený príspevok ZRPŠ, náklady na akcie s podporou Rodičovského združenia budú v plnej miere hradiť rodičia.

Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.