• Veľkonočné popoludnie

• Dobrý deň,

V mene ZRPŠ pozývame všetky deti na zábavné veľkonočné popoludnie.

Zároveň prosíme rodičov cestujúcich detí, aby poslali správu pani vychovávateľkám, kto v ŠKD zostáva. Deti, ktoré chodia domov s doprovodom, si treba vyzdvihnúť osobne, nakoľko budeme rozdelení v skupinách, aby sme mali prehľad o odchode detí.

Ďakujeme.

ZRPŠ

• Okresné kolo súťaže Zúbkove pramene

• Dňa 24. marca 2023 sa konalo v Centre voľného času v Malackách okresné kolo v umeleckom prednese poézie a prózy pod názvom Zúbkove pramene. Štyria žiaci z našej školy, ktorí zvíťazili v obvodnom kole v Závode, výborne obstáli v konkurencii najlepších recitátorov nášho okresu. Eveline Chvílová zo IV. A získala 2. miesto, Zara Danielová z  V. A  3. miesto, Nina Šperglová zo  VI. A  3. miesto a Filip Keszὅcze zo VII. A tiež 3. miesto vo svojej kategórii. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov!

Mgr. Miroslava Petrášová

• Príspevok pre ZRPŠ na školský rok 2022/2023

• Vážení rodičia,

Veľmi si vážime Vašu pomoc škole prostredníctvom ZRPŠ príspevku na rozvoj školy. Pomáhate tak zlepšovať prostredie a podmienky vyučovania Vašich detí, rozvíjať ich aktivity a talent.

Prečítajte si prosím pokyny na úhradu platby nižšie. V školskom roku 2022/2023 bol pre ZŠ schválený príspevok ZRPŠ nasledovne:

- prvé dieťa na ZŠ 20€

- druhé dieťa na ZŠ 10€

- tretie 5€

- štvrté dieťa a ďalšie 0€

Termín splátky príspevku je do 1.5.2023.

Príspevok môžete uhradiť elektronicky na bankový účet, aj osobne do rúk členke ZRPŠ Veronike Tóthovej. Pokyny k platbe poplatku č.účtu: IBAN SK69 8330 0000 0020 0251 3896 Variabilný symbol: trieda, ktorú dieťa navštevuje ( 1, 2, 3,.....9) Správa pre prijímateľa (poznámka): meno a priezvisko dieťaťa.

V prípade, že za dieťa nebude uhradený príspevok ZRPŠ, náklady na akcie s podporou Rodičovského združenia budú v plnej miere hradiť rodičia.

Veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• Športové potreby

• Dobrý deň, milí rodičia,

V minulom týždni ZRPŠ pri ZŠ Sološnica zabezpečila vďaka výťažku z Vianočných trhov športové pomôcky pre veselšie hodiny telesnej výchovy prvého stupňa. Pomôcky budú k dispozícii na využívanie aj pre družinu a krúžky po vyučovaní. Zakúpené boli aj lopty s penovým povrchom a ukazovateľ skóre. Všetko spolu v hodnote 285€.

• Oznam

• Vážení rodičia, pozývame Vás na verejné zasadnutie Rady školy pri ZŠ Sološnica, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 23.03.2023 o 17:00 hod v zborovni ZŠ.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka Základnej školy v Sološnici Vám oznamuje, že podľa ustanovenia §150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov udeľuje žiakom 5. až 8. ročníka  Základnej školy Sološnica 7

čiastočné riaditeľské voľno dňa 22.3. 2023 pre ročníky 5.-8.

Odôvodenie: Testovanie 9

Mgr. Monika Oravcová

• ZÚBKOVE PRAMENE

•    V piatok 10. marca 2023 sa víťazi školského kola Hurbanovho pamätníka vo všetkých kategóriách zúčastnili obvodného kola v umeleckom prednese poézie a prózy „Zúbkove pramene“ v Kultúrnom dome v Závode. V silnej konkurencii výborne obstáli a postúpili do okresného kola štyria recitátori – Eveline Chvílová zo IV. A, Zara Danielová z V. A, Nina Šperglová zo VI. A a Filip Keszὅcze zo VII. A triedy, ktoré sa bude konať 25. marca 2023 v CVČ v Malackách.

Mgr. Miroslava Petrášová

• Zber papiera od 16.10.2023 do 18.10.2023

• V čase od  7:00  hod  do   8:00  hod bude odoberať a vážiť papier školník, v inom čase je potrebné dohodnúť sa s triedným učiteľom.
            • Suťažíme v rámci triedy aj jednotlivo.

Zbiera sa popísaný a potlačený papier, noviny, časopisy, zošity .

- papier musí byť zviazaný v balíkoch, aby bolo vidieť o aký papier sa jedná,  nesmie byť v igelitkách či krabiciach,

- balíky nesmú obsahovať KARTÓNY,

- z kníh musia byť otrhané tvrdé obaly

Do zberu nepatria   kartóny a lepenk,balíky obsahujúce kartóny nebudú prevzaté.