• Fotovoltaika od ZSE pre ZŠ Sološnica

Školy poháňané slnkom nie sú len v detskej fantázii.
          Je to budúcnosť, ktorá začína už teraz

Zelené témy sa otvárajú stále častejšie, realizuje sa oveľa viac projektov, pozitívne vplývajúcich na životné prostredie, avšak naša príroda potrebuje intenzívnejšiu pomoc. Aj od firiem. Naša spoločnosť sa preto rozhodla časť finančných prostriedkov zo služby Zelená elektrina vrátiť do regiónov - mestám, obciam, komunitám.

V ZSE dlhodobo podporujeme zelené projekty na západnom Slovensku. V rámci rozširovania aktivít sme sa rozhodli vrátiť časť peňazí z produktu Zelená elektrina späť do regiónov, a to formou darovania fotovoltiky základným a stredným školám.

Vďaka darovanej fotovoltike si školy vyrábajú vlastnú elektrinu zo slnka a šetria tak prírodu a svoje financie.

Projekt sme odštartovali v roku 2021 pilotnou inštaláciou na Základnej škole v Svätom Jure. V roku 2022 sme nainštalovali fotovoltiku v Hamuliakove, v Nižnej (pri Piešťanoch), v Sološnici, v Nových Zámkoch a v Dvoroch nad Žitavou.